بنابر یک گزارش، هم زمان با تشدید حملات هوایی روسیه علیه تروریست‌ها در سوریه، نیروهای سوری نیز «برای اولین بار» سرگرم اجرای حملات زمینی هماهنگ علیه این مواضع هستند.

به گزارشMuslimPress؛گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه گزارش داد جنگنده‌های روسی روز چهارشنبه دست‌کم چهار موضع تروریست‌ها را در استان حماه و سه مواضع دیگر را در استان ادلب در شمال غرب سوریه هدف قرار دادند.

این گروه مستقر درانگلیس بدون اشاره به جزییات بیشتر در این باره در عین حال افزود شدت این عملیات از عملیات‌های عادی بیشتر بوده است.

این گروه همچنین افزود نیروهای دولتی و مقاومت مردمی سوریه در عملیاتی زمینی مواضعی را که جنگنده‌های سوری در حماه بمباران کردند را هدف حمله قرار دادند.

رامی عبدالرحمان، رئیس گروه ناظر حقوق بشر سوریه گفت این حملات هوایی برای اولین بار با پیشتیبانی عملیات زمینی نیروهای ارتش سوریه علیه ستیزه جویان اجرا شدند.

وی افزود: «هنوز اطلاعاتی درباره پیشروی نیروهای ارتش سوریه منتشر نشده است اما در حملات هوایی خودروها و مخفیگاه‌ها هدف قرار گرفتند.»

عبدالرحمان همچنین از تبادل آتش سنگین نیروهای ارتش سوریه در این استان خبر داد.

روسیه ۸ مهر نخستین عملیات هوایی خود را علیه گروه تروریستی داعش در خاک سوریه آغاز کرد. بنابر گزارش‌ها روسیه دست‌کم ۵۰ جنگنده و بالگرد نظامی را برای اجرای این ماموریت اختصاص داده است.