دبیر کل حزب الله لبنان: حکومت سعودی مسئول همه خون های ریخته شده در منطقه است و از زمان تاسیس به همراه رژیم اسرائیل به منافع آمریکا خدمت و داعش و القاعده را مدیریت می کند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از روزنامه " الاخبار " لبنان؛ دبیرکل حزب الله، روز سه شنبه طی سخنانی در گردهمایی سالانه مبلغان و مرثیه سرایان اهل بیت(ع) در آستانه ماه محرم، تاکید کرد: حکومت سعودی مسئول قتل و کشتار در منطقه است و(در واقع) این حکومت سعودی است که در جنگ ژوئیه سال ۲۰۰۶ میلادی(مردم) ما را به قتل رساند.وی تاکید کرد: باوجود اینکه خطر موجودیتی در منطقه همان خطر وهابیت است، اما نباید از دشمن خود که همان اسرائیل است، غافل شویم.دبیر کل حزب الله لبنان، افزود: نقش حکومت سعودی از زمان تاسیس به همراه اسرائیل خدمت به منافع آمریکا در منطقه است. حکومت سعودی مسؤول هرگونه قتل وکشتار درمنطقه است.وی تأکید کرد: این حکومت سعودی است که هزینه جنگ ها را از زمان جنگ صدام علیه ایران گرفته، و جنگ در افغانستان و پاکستان و عراق را تامین کرده است و سازمان اطلاعاتی سعودی گروههای تکفیری در عراق را از سال ۲۰۰۳ میلادی مدیریت کرده است و مسوول ریخته شدن تمام خون های همه طوایف و مذاهب در این کشور است.دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: عربستان تلاش کرد که به محور مقاومت از ایران گرفته تا روسیه و ونزوئلا با کاهش قیمت های نفت ضربه بزند.

* عربستان، داعش و القاعده را در یمن مدیریت میکندوی افزود: حکومت سعودی داعش و القاعده را در یمن مدیریت می کند؛ با وجود اینکه این تروریست ها در مرحله بعدی خطری برای آنها خواهند بود.

* دولت عربستان مسئول کشته شدن حجاج استدبیرکل حزب الله، ریاض را مسؤول کشته شدن حجاج در منا به علت مدیریت شکست خورده و درس نگرفتن از اشتباهات گذشته دانست و گفت: آنچه روی داد، رفتاری داعشی و غیر انسانی بود. آنها از روی عمد به مردم یاری نرساندند و ساعاتها آنها را در شرایط دشواری نگه داشتند، و بدون تمایز قائل شدن بین حجاج جان باخته و حجاجی که زنده بودند، آنها را درون کانینرها ریختند.وی این پرسش را مطرح کرد که چرا آنها یکی از مسیرها را با اینکه می دانستند که حجاج یک کشور خاص از آن استفاده می کند، بستند؟

* اگر ایران اعتراض نکرده بود، حجاج را بی سرو صدا دفن می کردنددبیرکل حزب الله گفت: اگر ایران صدای خود را در ارتباط با این موضوع بلند نکرده بود؛ سعودیها بر موضوع سرپوش گذشته و قربانیان را بی سر صدا دفن می کردند و هر فردی را می خواستند به زندان می افکندند.وی تصریح کرد: تکبر حکومت سعودی باعثشد که ایران صدای خود را بلند کرده و فریاد بزند، آن هم پس از آنکه عادل الجبیردرخواست محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران برای برگزاری نشست و بررسی رویداد را رد کرد.

* النصره، القاعده و داعش به صهیونیست ها خدمت کرده اندسید حسن نصرالله درباره سوریه گفت: ما در سوریه در برابر فرصتی برای تقویت پیروزیها و درهم شکستن نقشه طراحی شده برای منطقه قرار داریم و برای بهره برداری از آن تلاش خواهیم کرد. خطر موجودیتی همچنان پابرجاست اما ما برای دور کردن آن تلاش خواهیم کرد. ما با یک فرصت روبرو هستیم و مرحله آینده شاهد پیروزیها خواهد بود.وی افزود: نباید از دشمن ما که همان اسرائیل است غافل شویم. هرچند که نبرد امروز ما با تکفیری ها است اما النصره و القاعده و داعش همگی به صهیونیست ها خدمت کرده اند که سرنگونی نظام سوریه به نفع آن است. لذا همواره برای مقابله با دشمن صهیونیست آماده باشیم.

* کرانه باختری در برابر انتفاضه سوم قرار داردسید حسن نصرالله گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل امروز در سردرگمی به سرمی برد و کرانه باختری در برابر انتفاضه‌ای سومی قرار دارد.وی تصریح کرد: اسرائیل تلاش کرد که جلوی توافق هسته‌ای را بگیرد و در برابر آن مانع تراشی کند اما این توافق انجام شد و فرصت‌ها و درهای زیادی را به روی ایران خواهد گشود.دبیرکل حزب الله درباره لبنان خاطرنشان کرد: چشم اندازی برای راه حل در کشور نیست زیرا همگان منتظر وضعیت منطقه هستند تا گزینه خود را نهایی کنند؛ با اینکه قادر هستند که تصمیم گیری کرده و به خارج دل نبندند.

* انتخابات مجلس لبنانوی گفت: ما خواهان آن هستیم که انتخابات مجلس مطابق قانون نسبیت که منعکس کننده جایگاه درست و واقعی گروههای سیاسی باشد، برگزار شود اما این گروه ۱۴ مارس خصوصا جریان المستقبل است که این قانون را رد می کند.سید حسن نصرالله تاکید کرد: جریان المستقبل نگران است که نیروهای سیاسی و رهبرانی جدید ظهور کنند زیرا می دانند که در آخرین انتخابات مجلس ۳۵ درصد از آرای خود را به نفع جریان های اهل سنت گروه هشت مارس از دست دادند.

منبع: العالم