جنگنده‌های روسیه اولین عملیات رزمی خود علیه گروهای مسلح را در آسمان سوریه آغاز کرده‌اند.

به گزارشMuslimPress؛ شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از مخالفان سوری اعلام کرد جنگنده‌های روسیه امروز(چهارشنبه) عملیات رزمی را در آسمان سوریه آغاز کرده‌اند.بر اساس گزارش ها، روسیه در این عملیات مواضع گروه تروریستی داعش و پیکارجویان «مخالفان دولت سوریه» را در سه استان این کشور بمباران کرد.این خبر به طور رسمی از سوی وزارت دفاع روسیه نیز تائید شد. گزارشها حاکی از آن است که این حملات ۳۷ کشته و دهها زخمی برجای گذاشته است.وزارت دفاع روسیه اعلام کرد انبارهای سوخت و مهمات داعش را در سوریه هدف قرار داده است.منابع امنیتی سوریه نیز تائید کردند حملات هوایی روسیه در سه استان حمص، حماه و لاذقیه سوریه انجام شده است.یک مقام امریکایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت مسکو یک ساعت پیش از آغاز عملیات هوایی در سوریه، واشنگتن را مطلع کرده بود.وی افزود امریکا اطلاعات زیادی در مورد حملات هوایی روسیه در سوریه از جمله تعداد حملات و یا نوع هواپیماهای استفاده شده در اختیار ندارد.

[video width = " ۴۲۶ " height = " ۲۴۰ " mp۴ = " http: / / www. fa. muslimpress. com / wp - content / uploads / ۲۰۱۵/۰۹ / اولین - حمله - جنگنده - های - روسی - در - سوریه. mp۴ "][/ video]

پرواز‌های شناساییگفته شده روسیه از حدود یک هفته پیش پرواز‌های شناسایی خود را بر فراز سوریه آغاز کرده است.پارلمان روسیه امروز(چهارشنبه) در مصوبه‌ای به طور رسمی اجازه عملیات برون‌مرزی را به ارتش این کشورداد تا با انجام حملات هوایی «از منافع ملی روسیه در سوریه دفاع کند.»پیشتر دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به طور رسمی از مسکو درخواست کرده بود تا از دمشق حمایت نظامی کند.دفتر ریاست جمهوری سوریه نیز از تصمیم مسکو برای اعزام نیرو به سوریه استقبال کرده بود.روسیه همچنین از امریکا خواسته بود جنگنده‌های خود را از حریم هوایی سوریه خارج کند تا تنش‌ یا برخوردی میان مسکو و واشنگتن رخ ندهد.با این وجود یک مقام امریکایی اعلام کرد که این ائتلاف با وجود هشدار روسیه به پروازهای جنگنده هایش بر فراز سوریه ادامه می‌دهد.

منبع: PressTV