عربستان در تجاوز نظامی به یمن از بمب خوشه‌ای استفاده می‌کند.
به گزارشMuslimPress؛شبکه تلویزیونی «المسیره» جمعه شب اعلام کرد هواپیماهای عربستان بخش‌هایی از استان «صعده» یمن را هدف بمب‌های خوشه‌ای قرار دادند. این در حالی است که طبق قوانین بین‌المللی، هیچ کشوری حق استفاده از این بمب‌ها را ندارد.
هنوز گزارشی درباره تعداد قربانیان این حملات منتشر نشده است. در حمله صبح جمعه جنگنده‌های عربستان به این استان نیز دست‌کم ۳۴ غیرنظامی که اغلب آن‌ها زن و کودک بودند، شهید شدند.
در حمله‌ای دیگر به فروشگاهی در یکی از مناطق استان «مأرب» ۴ نفر جان خود را از دست دادند و عده زیادی زخمی شدند. هواپیماهای سعودی همچنین «صنعا،» پایتخت یمن، را ۲۰ بار هدف حملات هوایی قرار دادند. بر اثر این حملات ۱۹ نفر شهید و بالغ بر ۱۰۰ نفر زخمی شدند.
نیروهای انصارالله نیز در حملاتی تلافی‌جویانه، ده‌ها موشک به سمت پایگاه‌های عربستان در استان «جازان» این کشور پرتاب کردند. در این حملات ۳ سرباز عربستانی کشته شدند.
عربستان از ۲۶ مارس(۶ فروردین) تاکنون مردم شیعه یمن را بارها هدف حملات هوایی قرار داده است. بر اثر این حملات تاکنون حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و هزاران نفر زخمی شده‌اند.
منبع: press tv