خطیب مسجد جامع عدن گفت: در پی تمرد تفنگداران آل سعود در عدن، عربستان جایزه‌ای یک میلیون دلاری به منظور تصرف کامل استان عدن در نظر گرفته، در حالی که حملات تروریستی در عدن، اهالی این شهر را وادار به کوچ اجباری کرده است.

به گزارشMuslimPress؛ خطیب مسجد جامع شهر عدن درباره وضعیت شهر عدن گفت: شبه نظامیان منصور هادی که مورد حمایت رژیم آل سعود هستند، با ارتکاب حملات تروریستی اهالی شهر عدن را وادار به خروج اجباری از این شهر کردند.

این منبع که از بیم نیروهای رژیم اشغالگر سعودی نخواست نامش فاش شود، افزود: عربستان یک میلیون دلار برای عناصر مزدور خود در عدن به منظور سیطره کامل بر این استان پاداش در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: نیروهای اماراتی که با دیگر تروریست‌ها در عدن مشارکت دارند از زمان اشغال این استان متحمل تلفات سنگینی در صفوف مبارزان خود شده‌اند.

وی گفت: این در حالی است که درگیری‌های شدید بین گروه‌های القاعده با شبه نظامیان منصور هادی و نیروهای اماراتی جریان دارد.

این منبع همچنین خبر داد: بیمارستان‌های شهر عدن مملو از کشته‌ها و زخمی‌های عناصر شبه نظامیان هادی و جماعت الاصلاح است و تروریست‌ها سردخانه‌ها را از اجساد همقطاران کشته شده خود خالی کرده و بدون اطلاع خانواده‌هایشان آنها را در گورهای جمعی دفن می‌کنند.

وی افزود: تروریست‌ها به بیمارستان‌های عدن هم دستور داده‌اند که روزانه بیش‌تر از پنج جسد از بیمارستان خارج نکنند چون اگر شمار زیادی اجساد به یک دفعه خارج شود با خشم اهالی مواجه خواهند شد، به رغم اینکه به دلیل ازدحام اجساد در سردخانه‌ها، خارج کردن فوری آنها ضرورت دارد.

خطیب مسجد جامع عدن گفت: اهالی شهر عدن پس از اینکه خانه‌هایشان بر سرشان خراب شده و در چادرها به سر می‌برند به دلیل کمبود مواد غذایی و دارویی مجبور به ترک شهر شدند و جمعیت‌های محلی به ایجاد اردوگاهی جدید در منطقه‌ای امن در خارج از شهر عدن برای اسکان آوارگان اقدام کرده‌اند.

شبه نظامیان وابسته به منصور هادی در اعتراض به عملی نشدن وعده‌های مالی عربستان، دیروز(سه‌شنبه) خط ساحلی شهر بندری عدن واقع در جنوب یمن را بستند.

شهر عدن واقع در جنوب یمن که اکنون در اختیار نیروهای منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور است از روز دوشنبه گذشته شاهد اعتراض نیروهای نظامی وابسته به هادی بوده است.

امارات منصور هادی را وادار به برکناری استاندار عدن کرده است

از سوی دیگر منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن تغییراتی را در ترکیب دولت خالد بحاح در وزارتخانه‌های نفت، جوانان و ورزش و بهداشت ایجاد کرد.

منصور هادی با صدور حکمی سیف محسن عبود الشریف را به عنوان وزیر نفت و معادن، نایف صالح البکری را به عنوان وزیر وزش و جوانان و ناصر محسن باعوم را به عنوان وزیر بهداشت عمومی و مسکن انتخاب کرد.

همچنین یک منبع یمنی که خواست نامش فاش نشود، خبر داد: امارات فشارهایی زیادی را به هادی برای برکناری البکری از استانداری عدن اعمال کرده است.

به گفته این منبع، امارات تهدید کرده که در صورت عدم برکناری البکری از استانداری عدن، فعالیت‌های خود را در این استان متوقف خواهد کرد، هنوز جانشین وی در استانداری عدن مشخص نشده است.

خدمات درمانی به شهروندان یمنی فلج شده است

از سوی دیگر سازمان پزشکان بدون مرز در یمن اعلام کرد که نظام بهداشت و درمان در یمن قادر به پاسخگویی به خواسته‌های روتین و اضطراری در حوزه سلامت شهروندان نیست و هنوز برای شماری نامعلوم از بیماران امکان معالجه وجود ندارد.

این سارمان افزود: بخش بهداشت و درمان در یمن به دلیل ادامه حملات عربستان با موانع زیادی در کار خود مواجه است، سوخت، دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر اقلام وارداتی، از ضروریات در ارائه خدمات بهداشتی در کشور محسوب می‌شوند.

سازمان پزشکان بدون مرز تاکید کرد: بخشی از زیربناهای بهداشتی همچون بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و آمبولانس‌ها در حملات عربستان آسیب‌دیده و غیر قابل استفاده هستند.

این سازمان تاکید کرد: حملات تروریست‌ها و همچنین رژیم آل سعود به یمن جان بیماران و حتی کادر پزشکی در یمن را تهدید می‌کند، به گونه‌ای که بسیاری از پزشکان یمن از این کشور رفته‌اند و شماری از بیمارستان‌ها به دلیل ناتوانی در خدمات‌رسانی به شهروندان در شرایط کنونی تعطیل شده‌اند.

منبع: فارس