رئیس‌جمهوری سوریه، حمایت از گروه‌های تروریستی را به کسانی که خود را نگران پناه‌جویان سوریه نشان می‌دهند، پیشنهاد کرده است.

به گزارشMuslimPress؛ «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری سوریه می‌گوید کشورهای غربی در صورتی که نگران بحران پناه‌جویان هستند باید حمایت از گروه‌های تروریستی را متوقف کنند.

آقای «اسد» در این مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس روسیه تأکید کرد اروپا در پی «حل ریشه‌های بحران پناهندگان نیست» و افزود همه آنچه مردم سوریه می‌خواهند «امنیت و آرامش» است.

رئیس‌جمهور سوریه گفت: «اگر امروز از هر سوری بپرسید که چه می‌خواهد، اولین چیزی که خواهند گفت این است که " ما امنیت و آرامش برای تمام اشخاص و خانواده می‌خواهیم ".»

آقای اسد بر همین اساس اضافه کرد نیروهای سیاسی، خواه در داخل دولت و یا خارج از آن «بایستی حول آنچه مردم سوریه می‌خواهند، متحد شوند.»

رئیس دولت سوریه با بیان اینکه کشورش قومیت‌ها و گروه‌های زیادی از جمله کردها را شامل می‌شود، گفت: «آنها، بیگانه نیستند.». وی اضافه کرد بدون این گروه از مردم که قرن‌ها در این منطقه زندگی کرده‌اند «خبری از سوریه یکدست نبود.»

«بشار اسد» گفت‌وگو را برای رسیدن به اجماع نظر ضروری دانست و تأکید کرد: «بدون غلبه بر تروریسم در سوریه نمی‌توانیم به این موضوع دست پیدا کنیم.»

رئیس دولت سوریه گفت: «اگر می‌خواهیم چیزی واقعی را اجرا کنیم، غیرممکن است در حالی که مردم کشته می‌شوند، خونریزی قطع نشده و مردم احساس ناامنی می‌کند بتوانیم کاری را پیش ببریم.»

رئیس‌جمهوری سوریه همچنین از تمامی گروه‌ها خواست برای مقابله با تروریسم، متحد شوند: «دوست دارم از فرصت جلسه امروز برای دعوت به متحد شدن جهت مقابله با تروریسم استفاده کنم. تنها از طریق گفت‌وگو و فرایند سیاسی است که می‌توانیم به اهداف سیاسی دست پیدا کنیم، اهدافی که سوری‌ها باید برای خودشان تعیین کنند.»

منبع: فارس