دانشجویان مسلمان نیجریه با راه اندازی کمپینی به مناسبت هفته ترویج اسلام، اقدام به اهدای خون نموده و دیگران را نیز به این امر مهم دعوت کردند.

به گزارشMuslimPress، در یک حرکت ابتکاری به مناسبت هفته ترویج اسلام، دانشجویان مسلمان رشته پزشکی در نیجریه اقدام به اهدای خون و دعوت همگان به خصوص جوانان به این امر مهم کردند. به گفته «کبیرت» یکی از اعضای کمیته برنامه‌ریزی هفته ترویج اسلام هدف از این حرکت مهیا کردن خون رایگان برای کسانی است که به آن احتیاج دارند. او می‌گوید: " ما خون را نمی‌فروشیم بلکه آن را به طور رایگان به بیمارستان‌ها اهدا می‌کنیم. "کمپین اهدای خون توسط انجمن دانشجویان مسلمان دانشکده پزشکی «دانشگاه لاگوس» نیجریه برپا شده است و دانشجویان توانسته‌اند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی آن را به خوبی تبلیغ کنند.کبیرت از دیگر برنامه‌های دانشجویان برای هفته ترویج اسلام به سخنرانی‌ها، اکران فیلم، برپایی پیک‌ نیک و برنامه حفظ قرآن و نیز مسابقات قرآنی اشاره می‌کند.در همین راستا برنامه اهدای خون در دو مکان مختلف در لاگوس برگزار شد. کبیرت می‌گوید: " اهدای خون هم فواید جسمی برای شخص خون‌دهنده دارد و هم چون فرد می‌داند که با اهدای خون به دیگران کمک می‌کند تأثیر مثبت روانی برای او دارد. "

اهداء خون، راهی برای معرفی جنبه انسان دوستانه اسلام" عبادله " رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشکده پزشکی برنامه اهدای خون را راهی برای نشان دادن جنبه انسان‌دوستانه اسلام به عنوان بشارت‌دهنده انسانیت می‌داند و اظهار امیدواری می‌کند که این برنامه به انتشار پیام اسلام در جامعه کمک کند.او ادامه می‌دهد: " به عنوان مسلمان و به عنوان ملت نیجریه و به خصوص به عنوان دانشجویان پزشکی ما وظیفه داریم به نجات جان انسان‌ها کمک کنیم. یک کیسه خون می‌تواند جان سه انسان را نجات دهد. متأسفانه در بیمارستان با موارد زیادی روبرو می‌شویم که افراد به خاطر نیاز به خون می‌میرند. ما سعی می‌کنیم آنقدر که در توانمان است مردم را به اهدای خون دعوت کنیم و آنها را از اهمیت اهدای خون به عنوان کاری که باید به طور مرتب انجام شود آگاه ‌کنیم. "مسلمانان باید در کارهای خیر، پیشتاز باشندبه گفته متخصصان، اهدای خون فواید زیادی برای فرد خون‌دهنده دارد. عبادله می‌گوید: " اهدای خون مثل یک ورزش داخلی برای بدن است و ما سعی می‌کنیم مردم را به این مهم آگاه کنیم و آنها را تشویق کنیم که این عمل خیر را انجام دهند. به عنوان مسلمان ما باید همیشه در کارهایی اینچنینی پیشتاز باشیم تا مردم زیبایی اسلام را ببینند و باورهای غلطشان درباره مسلمانان از بین برود. "سازمان خون نیجریه این پروژه «نوع‌دوستانه» دانشجویان پزشکی را تحسین کرده و آن را الگویی برای دیگر جوانان دانسته است.

استقبال مردم نیجریه از ابتکار دانشجویانِ مسلمانرئیس انجمن دانشجویان مسلمان می‌گوید: " در هفته ترویج اسلام در سال گذشته ۴۴۸ کیسه خون اهدا شد که ما آنها را برای تحویل به بیمارانی که به آن نیاز داشتند به مراکز پزشکی ذیربط دادیم. امسال امیدواریم انشاءالله این تعداد را به ۷۰۰ کیسه خون برسانیم. "یکی دیگر از دانشجویان پزشکی و اهدا کنندگان خون، این حرکت را یک اقدام عملی برای کمک به انسان‌هایی که در خطر هستند می‌خواند. او توضیح می‌دهد: " اینکه بدانم می‌توانم با تنها یک کیسه از خونم جان سه نفر را نجات دهم احساس بسیار خوبی است. این توفیق بزرگی از جانب خداوند است که نصیب من کرده و من او را برای این نعمت شکر می‌کنم. "

منبع: خبرگزاری حوزه