وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که شمار شهدای تجاوزات عربستان و هم‎پیمانان آن به یمن از پنج هزار نفر گذشته است.

به گزارشMuslimPress، وزارت بهداشت یمن طی انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای تجاوزات عربستان و هم‎پیمانان آن به یمن به پنج هزار نفر و تعداد زخمی ها نیز به بیش از ۱۲هزار نفر رسیده است.در ادامه حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به یمن، جنگنده‌های سعودی دیروز و دیشب استان‌های «الحدیده»، «حجه»، «صعده»، «تعز»، «البیضاء»، «مأرب» و «الجوف» را آماج حملات خود قرار دادند که در این حملات ده‌ها نفر از افراد غیر نظامی شهید و زخمی شدند، در روز های دوشنبه و سه شنبه نیز ۴۰ نفر در حملات هوایی جنگنده‌های عربستانی و درگیری‌های استان بیضاء در مرکز یمن کشته شدند.همچنین منابع محلی در استان شمالی صعده یمن اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰ حمله را به این استان انجام داده که شدیدترین حملات به این استان بوده است. به گفته منابع یمن، این جنگنده‌ها منطقه «مران» زادگاه عبدالملک حوثی، رهبر انصارالله را چند بار بمباران کردند.همزمان با افزایش حملات هوایی عربستان در شمال یمن منابع پیش‌بینی کردند که ائتلاف متجاوز سعودی مداخله نظامی مستقیم خود را در این استان آغاز کند. همچنین منابع دولتی یمنی در گفت‌وگو روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة از آمادگی‌های نظامی برای آغاز عملیات گسترده در صنعاء و بقیه مناطق تحت کنترل نیروهای انصارالله و علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن مثل عملیات در استان‌های جنوبی خبر دادند. از طرفی رئیس کمیتۀ عالی انقلابی یمن اعلام کرده است که امنیت در صنعا برقرار و از وضعیت با ثباتی برخوردار است و کارها به خوبی پیش می‌رود.

هشدار نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل نسبت به افزایش شمار تلفات کودکان یمنیبا توجه به ادامه حملات ائتلاف عربی به یمن و کشته شدن تعداد زیادی از غیر نظامیان از جمله کودکان، " لیلا زروقی، " نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور کودکان، در خصوص افزایش شمار کودکانی که در حمله عربستان سعودی به یمن به شهادت می رسند، هشدار داد.وی افزود: " آنهایی که از این جنگ جان سالم به در می برند به دلیل آسیبهای روانی ناشی از جنگ، " نسلی گمشده " را شکل می دهند. کودکان باید تاوان این جنایات جنگی را پس بدهند. به دلیل افزایش تعداد قربانیان این جنگ، باید اقدامی فوری برای محافظت از شهروندان صورت گیرد. کودکان بازمانده از نظر جسمی و روحی آسیب دیده و از فرصت های تحصیل محروم شده اند. "

تشکر انصار الله از حمایت های ایران و آیت لله خامنه ای«محمد علی حوثی»، از رهبران جنبش انصارالله یمن از کمک‌های بشر دوستانه ایران به ویژه حمایت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر این کشور از مردم یمن، تقدیر و تشکر کرد.پایگاه خبری الیمن السعید گزارش داد: محمد علی حوثی، رئیس کمیتۀ عالی انقلابی یمن گفت مردم یمن از کمک‌های ایران و آیت الله خامنه‌ای به خصوص در شرایطی که یمن در آن به سر می برد، سپاسگزارند.حوثی با اشاره به اوضاع صنعا، پایتخت یمن گفت: امنیت در صنعا برقرار و از وضعیت با ثباتی برخوردار است و کارها به خوبی پیش می‌رود.وی با اظهار تاسف از اشغال استان حضرموت تبه دست تروریست‌های القاعده گفت: «مزدوران عربستانی طرفدار عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی و فراری، در حال حاضر با همدستی القاعده کنترل حضرموت را به دست دارند.»