یک کمپین تبلیغاتی سیاسی جدید در حمایت از جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه۱ + ۵(برجام)، که هزینه دو میلیون دلاری آن را یک سازمان حامی رژیم صهیونیستی برعهده گرفته است، در «میشیگان» و چهار ایالت دیگر آمریکا آغاز بکار می کند.

به گزارشMuslimPress، یک کمپین تبلیغاتی سیاسی جدید در حمایت از جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱ + ۵ در هفته جاری در میشیگان آغاز می شود.این تبلیغات ۲ میلیون دلاری سه هفته‌ای در میشیگان و چهار ایالت دیگر آمریکا انجام می‌گیرد. هزینه این تبلیغات توسط جی استریت، یک سازمان حامی رژیم صهیونیستی، پرداخته شده و بخشی از برنامه ۵ میلیون دلاری جی‌استریت برای کسب رأی مثبت قانونگذاران آمریکایی در قبال برجام است.

[video width = " ۴۲۶ " height = " ۲۴۰ " align = " center " flv = " http: / / www. fa. muslimpress. com / wp - content / uploads / ۲۰۱۵/۰۸ / تبلیغات - ۵ - میلیون - دلاری - لابی - صهیونیستی - در - حمایت - از - برجام - فیلم - و - عکس. flv "][/ video]

برای مشاهده ویدئو، Flash Player مرورگرتان باید بروز شده باشد.

جرمی بن آمی، رئیس جی استریت، در بیانیه‌ای اعلام کرد: " اصل قضیه این است که بسیاری از کارشناسان امنیتی اسرائیل، به مانند اکثریت یهودیان آمریکا، بر این اعتقادند که این توافق بهترین گزینه برای آمریکا و اسرائیل بوده و هر دو را امن می‌سازد… بسیار مهم است که رهبران برگزیده ما پیش از آنکه برای استراحت و تعطیلات به خانه‌های‌شان بروند حقایق را بدانند. "جی‌استریت همچنین هزینه‌های یک تور حمایت از برجام متشکل از آلون پینکاس، سرکنسول سابق رژیم صهیونیستی در نیویورک از سال ۲۰۰ تا ۲۰۰۵ و نیز یک متخصص مسائل امنیتی خاورمیانه، در دیترویت و دیگر شهرها را پرداخته است.

آگهی‌های تبلیغاتی جی‌استریت در حمایت از برجام که در روزنامه‌های مطرحی چون نیویورک‌تایمز منتشر شده‌اند.

در حالیکه فعالیت‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، علیه برنامه جامع اقدام مشترک جامع، شدت بیشتری به خود می‌گیرد، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در چند هفته آتی فعالیت‌های خصوصی و عمومی خود را شدت خواهد بخشید تا حمایت کنگره از توافق هسته‌ای با ایران را جلب کند، تلاشی برای مقابله با منتقدینی که وعده داده‌اند از تعطیلات یک ماهه کنگره برای فشار به نمایندگان در جهت مخالفت با توافق استفاده خواهند کرد.اگرچه جی استریت از قانونگذاران آمریکایی می‌خواهد رأی منفی به برنامه جامع اقدام مشترک ندهند اما برخی لابی‌های دیگر رژیم صهیونیستی به مانند آیپک که بزرگترین و قوی‌ترین لابی طرفداران اسرائیل است، تلاش همه جانبه‌ای را در جهت مخالفت با برجام به راه‌انداخته اس

[video width = " ۴۲۶ " height = " ۲۴۰ " align = " center " flv = " http: / / www. fa. muslimpress. com / wp - content / uploads / ۲۰۱۵/۰۸ / تبلیغات - ۵ - میلیون - دلاری - لابی - صهیونیستی - در - حمایت - از - برجام - فیلم - و - عکس _ ۲. flv "][/ video]

برای مشاهده ویدئو، Flash Player مرورگرتان باید بروز شده باشد.

فعالیت‌ها در روز سه‌شنبه و با اعلام حمایت سه سناتور دموکرات - باربارا باکسر از کالیفرنیا، تیم کین از ویرجینیا و بیل نلسون از فلوریدا - و نیز برخی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان، جانی دوباره یافت. تیم اوباما در حال همکاری با نانسی پلوسی، ‌ رهبر اقلیت، است تا حمایتی که عبور از وتوی اوباما برای قانونگذاران مخالف را ناممکن می‌سازد، کسب کند.اما برخی دیگر از چهره‌های شناخته شدهف شامل استیو اسرائیل از نیویورک، بلندپایه‌ترین دموکرات یهودی در مجلی نمایندگان؛ نیتا لاوی از نیویورک؛ تد دویچ از فلوریدا؛ اعلام کردند که مخالف توافق هستند.

کنگره که ۸ سپتامبر(۱۷ شهریور / سنبله) از تعطیلات بازخواهند گشت تا ۱۷ سپتامبر(۲۶ شهریور) فرصت خواهند داشت که درباره رد یا حمایت از برجام رأی‌گیری‌ کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم