هزاران تن از مسلمانان مقیم واشنگتن با برگزاری تظاهرات اعتراضی مقابل سفارت عربستان سعودی، ضمن سر دادن شعارهایی علیه رژیم آل سعود و فرقه ضاله «وهابیت»، نسبت به تخریب اماکن تاریخی اسلامی توسط گروه تروریستی داعش هشدار داده و آن را محکوم کردند.

به گزارشمسلم پرس، هزاران تن از مسلمانان مقیم مناطق شمالی و مرکزی آمریکا روز گذشته(جمعه) با تجمع در میدان واترگیت واشنگتن، فریاد اعتراض خود را علیه دولت عربستان سعودی و حمایت آن از تروریسم سردادند.مشارکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی با در دست داشتن دست‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی حاوی شعارهای «وهابیت مساوی با داعشی است که میراثمسلمان و مسیحیان را از بین می‌برد», «اماکن تاریخی اسلام را خراب نکنید» از میدان واترگیت شهر واشنگتن به سمت سفارت رژیم سعودی راه‌پیمایی کردند.

تظاهرکنندگان همچنین در مسیر راهپمایی خود شعار «تروریست, تروریست» را علیه سردمداران عربستان سر می‌دادند.

پس از آنکه این این راه‌پیمایی اعتراضی به روبروی سفارت عربستان در وانشگتن رسید، حجت الاسلام شیخ عبدالجلیل، امام مسجد جعفریه مریلند، به عنوان اولین فرد سخنرانی کرد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: «قهرمانان و اساطیر اسلام و اهل بیت پیامبر در قبرستان بقیع به خاک سپرده شده‌اند، آیا ما نباید به قهرمانان و اساطیر خود مفتخر باشیم؟ و به آن‌ها احترام بگذاریم؟ آنها زندگی خود را برای ما فدا کرده‌اند، آیا ما نباید به آنها احترام بگذریم؟

وی در ادامه گفت که ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان را که به تازگی فوت کرده است ببینید که سعودی‌ها بر سر قبر وی رفته و دعاء می‌کنند، ولی ما نباید برای اساطیر و امامان خود دعا کنیم؟ در این صورت اینگونه به نظر می‌آید که دعا برای رهبران سعودی‌ها اشکالی ندارد، اما بدعا برای نواده پیامبر و قرائت فاتحه اشکال دارد؟ ما اینجا جمع شدیم که به دنیا بگوییم که اگر دنبال رد پای تروریست‌ها می‌گردید باید آن را در خاندان آل‌سعود پیدا کنید. ردپا و ریشه تروریسم در منطقه خاورمیانه و در عراق و سوریه، همین آل‌سعود است.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراضی که از شیکاگو به واشنگتن آمده بود، در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: ما اینجا آمدیم تا دنیا را متوجه جنایات رژیم سعودی کنیم و Fه مردم امریکا کمک کنیم تا متوجه این موضوع شوند که رژیم سعودی نه تنها نماینده اسلام نیست، بلکه پشتیبان گروه داعش و خشونت و افراطی‌گری است. آن‌ها اسلام را به گروگان گرفته و به ناحق اماکن اسلامی را در دست دارند. از آنجایی که رژیم جنایتکار سعودی نمی‌خوا هد مردم از اسلام راستین بویی ببرند، به تخریب امکان اسلامی و تاریخی روی آورده است، یعنی همان کاری که گروه داعش در تخریب اماکن تاریخی کشور عراق و سوریه انجام می‌دهد، حال شما قضاوت کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم