امام جمعه موقت تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر، اظهار داشت: آمریکا مردم مسلمان را به جان هم انداخته و سلاح‌های خود را به حکومت‌های غیر مردمی که همواره آن‌ها را زیر چتر خود می‌گیرد می‌فروشد تا مردم را به خاک و خون کشند.

به گزارشمسلم پرس، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران، با یادآوری سالروز احیای نماز جمعه در ایران که به عنوان یکی از احکام پر برکت اسلام پیش از انقلاب اسلامی این کشور بر زمین مانده بود، گفت: خداوند در سوره جمعه مومنان را صدا می‌زند و به پایگاه ذکر خدا دعوت می‌کند.وی از نماز جمعه به عنوان کانون آشتی با خدا و وصل شدن قطره به دنیای بی کران و نیز محل تجلی اتحاد و یگانگی یاد کرد و اظهار داشت: نماز جمعه مایه آرامش جامعه و کوه شدن و مقاوم شدن در برابر طوفان‌ها است. از این رو ما باید قدردان امام راحل و آیت‌الله طالقانی اولین امام جمعه تهران باشیم.صدیقی با تشکر از زحمات رئیس و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ایران، توصیه به تقوا، ‌ وحدت و روشنگری را از جمله توصیه‌های آیت الله خامنه ای(رهبر جمهوری اسلامی ایران) به امامان جمعه این کشور خواند.

مذاکره کنندگان باید ابعاد کامل توافق و آسیب‌های احتمالی آن را برای مردم بازگو کنندوی در بخش دیگری از سخنان خود درباره دستیابی به جمع بندی در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۱ + ۵، تقدیر رهبر انقلاب اسلامی ایران از تیم مذاکره کننده این کشور را دارای تعبیر برشمرد و افزود: امیدواریم تیم مذاکره کننده قدر خود را بداند و منتقدان نیز آزاد باشند تا نقد منصفانه خود را مطرح کنند. چرا که ملت بصیر و ولی نعمت ما هستند و ما چیزی جدای از مردم نداریم. بنابراین مذاکره کنندگان باید ابعاد کامل توافق و آسیب‌های احتمالی آن را برای مردم بازگو کنند.امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شورایعالی امنیت ملی ایران عهده‌دار امانت بررسی متن توافق است، گفت: شورایعالی امنیت ملی ضمن بررسی دقیق توافق نگرانی‌های منصفانه صاحبنظران را چاره‌جویی کند.وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران در روز عید سعید فطر خاطرنشان کرد: این توافق عده‌ای را بر آن داشت که گذشته دشمن را فراموش کرده و چهره کریه او را بزک کنند. اما رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های عید فطر فرمودند ما با آمریکا ۱۸۰ درجه فاصله دیدگاه داریم.صدیقی از ناسازگار بودن هویت دینی با بی دینی، ظلم با عدل، فریب با صداقت و … سخن گفت و ادامه داد: ریشه تقابل میان ما و استکبار فطری، قرآنی و دینی است.

استکبار خواب تسلیم ایران را به گور خواهد بردوی با اشاره به رجز‌های آمریکا پس از جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱ + ۵ بیان داشت: غرب پس از توافق مدعی شده بود که ما ملت ایران را تسلیم کرده و از دستیابی به صلاح هسته‌ای باز داشتیم در حالی که ملت ما خدا را دارد و با در پیش گرفتن مسیر انبیاء منتظر ظهور منجی است؛ در این ۳۶ سال در برابر آمریکا با قدرت ایستادگی کرده و استکبار خواب تسلیم ما را به گور خواهد برد.

توافق هسته‌ای موجب شکاف در متن مردم ایران نشودامام جمعه موقت تهران با یادآوری تذکر رهبر انقلاب اسلامی ایران به حفظ وحدت در منطقه و در داخل ایران گفت: ایشان تاکید کردند که توافق هسته‌ای موجب شکاف در متن مردم نشود.وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی ایران مکررا نقد سازنده را درباره مذاکرات و توافق هسته‌ای روا دانسته‌اند تصریح کرد: یکی از لوازم زنده بودن انسان همین است که مشکلات را دیده و آن‌ها را به نقد بکشد و مطالبه اخلاقی کند. البته نقدها باید منصفانه بوده و توهین و تهمت دور از شان اخلاقی ملت ماست.صدیقی با توصیه به رسانه‌ها جهت رعایت ملزومات نقد منصفانه گفت: البته در آن طرف هم باید از هیجان‌زدگی، ‌ شتاب زدگی و تحریک روحیه‌ها با این عنوان که اکنون پس از توافق دیگر همه درها به روی ما باز شده است خودداری کرد. زیرا متانت حکم می‌کند با احتیاط حرکت کرده و عهدشکنی دشمن را رصد کنیم.

تلفات رخ داده در حادثه سیل اخیر محصول بی توجهی برخی مسئولان استوی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تهران درباره حادثه سیل اخیر در ایران تلفات رخ داده را محصول بی توجهی برخی مسئولان این کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: مگر سازمان هواشناسی کشور قدرت پیش‌بینی ندارد؟ مگر ستاد بحران ما نباید برای مقابله با حوادثآمادگی داشته باشد؟ مگر نباید علاج واقعه را پیش از وقوع‌ آن انجام داد.

آمریکا به دنبال تجزیه سوریه، ‌یمن و عراق استامام جمعه موقت تهران درباره تحولات منطقه نیز گفت: ما همیشه حامی دولت‌های برآمده از آرای مردم هستیم اما آمریکا در سوریه، ‌یمن و عراق به دنبال تجزیه است.وی با اشاره به اینکه آمریکا همه این ظلم‌ها، ‌ تقلب‌کاری‌ها و سیاه کاری‌ها را برای حمایت از اسرائیل انجام می‌دهد اظهار داشت: آمریکا مردم مسلمان را به جان هم انداخته و سلاح‌های خود را به حکومت‌های غیر مردمی که همواره آن‌ها را زیر چتر خود می‌گیرد می‌فروشد تا مردم را به خاک و خون کشند.خطیب جمعه تهران در پایان نابودی دشمنان و نجات مردم منطقه را از خداوند مسئلت کرد.

منبع: خبرگزاری فارس