نیروهای جنبش انصارالله یمن در پاسخ به حملات هوایی عربستان، منطقه «الخوبه» و پایگاه نظامی «المستحدث» را در جیزان هدف حملات موشکی قرار دادند.

به گزارشمسلم پرس، سایت " سباء نت " اعلام کرد: نیرو های جنبش انصارالله یمن منطقه " الخوبه " و پایگاه نظامی " المستحدث" را در جیزان هدف حملات موشکی قرار دادند که بر اثر آن یک خودروی نظامی و دو لودر در پایگاه نظامی المستحدثمنهدم شد.همچنین چندین خمپاره و موشکه های نیور های یمنی نیز به پایگاه نظامی " جبل الدود الدخان " و پایگاه های نظامی " المعطن " در جیزان اصابت کرد.در این گزارش آمده است " پایگاه الشیخ " در پایگاه نظامی " العین الحاره " و پایگاه نظامی " جلاح " در جیزان نیز هدف موشک‌های مبارزان یمنی قرار گرفت.در همین حال، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پیشروی‌های خود در استان مارب تعدادی از عناصر القاعده را از پای درآوردند.نیروهای یمنی با حمله به مواضع القاعده، ایمن قراطیس، از سرکردگان و تعداد دیگری از عناصر این گروه تروریستی را در منطقه البساتین در استان عدن در جنوب یمن کشتند.قراطیس مسئول تامین کمک‌های لجستیکی، خرید و انبار کردن سلاح‌های سنگین و تانک‌ها برای القاعده در یمن بود.در همین حال سایت اخبار ۲۴ عربستان از کشته شدن یک سرباز عربستانی در مرکز الخوبه گزارش داد. طبق این گزارش حملات خمپاره های روز گذشته ارتش یمن به منطقه خوبه منجر به کشته شدن یک سرباز وزخمی شدن تعدادی از سربازان عربستانی شد.

جنگنده های عربستانی در ادامه حملات خود امروز مزرعه‌ای در استان حجه در غرب یمن را بمباران کردند.به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره در این حمله ۳ شهروند غیر نظامی زخمی شدند. جت‌های عربستان بیش از ۱۵ بار استان صعده در شمال یمن را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.از سوی دیگر درگیری‌های مسلحانه میان ارتش یمن ونیروهای طرفدار عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری متواری و مستعفی یمن در منطقه الروضه در صنعا رخ داد. جت‌های سعودی پایگاه نظامی «لبوزه» در استان لحج وپایگاه نظامی " کحلان " در استان صعده را بمباران کردند.عربستان سعودی از ششم فروردین بدون مجوز سازمان ملل و با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت، این کشور را هدف تهاجم و تجاوز نظامی قرار داده است. در این حملات هزاران یمنی کشته و زخمی شده‌اند.

منبع: PressTV