نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه همزمان با روز جهانی قربانیان شکنجه، با گاز اشک آور و گلوله‌های ساچمه‌ای به تظاهر کنندگان حمله کردند.

به گزارشمسلم پرس،وب سایت " الستره " نوشت: اهالی منطقه النویدرات، ابو صبیع، المالکیه و الشاخوره جمعه تظاهرات کردند. معترضان خواستار توقف شکنجه و بدرفتاری با زندانیان بودند.بنا بر این گزارش، پلیس در پی این تظاهرات به معترضان حمله کرد و برای متفرق کردن آنان از گاز اشک آور و گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده کرد.وب سایت اللؤلؤه نیز در همین راستان نوشت نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه ۱۰ تن از اهالی منطقه شهرکان را در جریان این اعتراض‌ها بازداشت کردند.در همین حال، سازمان آزادی‌های حقوق بشر از زمان شروع اعتراض‌های مسالمت آمیز مردم بحرین در سال ۲۰۱۱ میلادی ۳۰۵۴ مورد شکنجه و بدرفتاری نیروهای امنیتی علیه شهروندان بحرینی را ثبت کرده است.سایت الوفاق نیز با بیان اینکه هر ساله در ۲۶ ژوئن تظاهراتی در همبستگی با قربانیان شکنجه برگزار می‌شود، توقف شکنجه در زندان‌های این کشور را نیازمند عزم سیاسی جدی دانست.مردم بحرین در جریان تظاهرات در نقاط مختلف این کشور حکم صادره دادگاه علیه شیخ علی سلمان، دبیرکل جنبش الوفاق را مردود دانسته و خواهان آزادی فوری وی شدند.

[KGVID width = " ۶۴۰ " height = " ۳۶۰ " align = " center "] http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۶ / ویدئو - حمله - پلیس - به - معترضان - در - بحرین. mp۴[/ KGVID]

منبع: PressTV