جنبش انصارالله طی صدور بیانیه ای، حمله به مساجد و نیز ترور امام جماعت مسجد الحزم را محکوم کرده و هدف از این جنایات را اجرای برنامه های آمریکا و رژیم سعودی دانست.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه ای حمله به برخی مساجد را که در آغازین روزهای ماه مبارک رمضان روی داد و به شهید و زخمی شدن شماری از شهروندان انجامید محکوم کرد.در این بیانیه آمده است: این گونه اقدامات جنایتکارانه با هدف به زانو در آوردن ملت یمن و قرار دادن آن تحت قیمومیت خارجی صورت می گیرد. عناصر جنایتکار از طریق این اقدامات می کوشند برای اجرای برنامه های آمریکا و رژیم سعودی، بین مردم هرج و مرج و فتنه طایفه ای ایجاد کنند.انصارالله در این بیانیه همچنین ترور حسین عبدالباری ایدروس امام و خطیب مسجد الحزم را محکوم و تاکید کرد این جنایت در چارچوب هدف قرار دادن افراد میانه رو و مخالف فرهنگ تکفیر و تندروی صورت می گیرد.

چندی پیش «علامه شیخ حسین عبدالباری العیدروس» خطیب و امام جمعه مسجد الحزم در منطقه شبام حضرموت با شلیک گلوله تروریست‌های القاعده به شهادت رسیده است.گفته می شود وی موضع‌گیری‌های سرسختانه‌ای علیه عربستان داشت.

منبع: IRIBNEWS.IR