نیروهای یمنی در پاسخ به حملات وحشیانه رژیم سعودی ۷۰ موشک را به مواضع نظامی عربستان در " جیزان " شلیک کردند.

به گرارشمسلم پرسو به نقل از شبکه المیادین، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در ادامه حملات موشکی خود در واکنش به استمرار تجاوزات سعودی، با شلیک ۷۰ موشک مواضع نظامی عربستان در جیزان را هدف قرار دادند.

ادامه حملات رژیم آل سعود به یمن در ماه مبارک رمضانخبرها از یمن حاکی از آن است که بر اثر حملات جنگنده‌های سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ یمنی کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.در همین راستا خبرگزاری " سباء نت " اعلام کرد: در حمله صبح امروز عربستان به مناطق مختلف یمن، ۴ تن از اعضای یک خانواده کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.جنگنده‌های سعودی همچنان منازل مسکونی دراستان صعده درشمال یمن را بمباران کردند. در حملات هوایی عربستان به منطقه «بنی معاذ» در بخش «سحار» نیز دو زن کشته و یک زن دیگر زخمی شد.در بمباران بخش صرواح دراستان مارب نیز ۳ زن و ۲ کودک کشته و ۵ تن دیگر زخمی شدند.جت‌های سعودی همچنین تاسیسات دولتی در استان تعز در جنوب یمن را چندین بار بمباران کردند.بنابر آمارهای سازمان ملل از زمان آغاز حملات هوایی عربستان به یمن بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر، عمدتا غیر نظامی، کشته و ۹ هزار و ۷۵۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن به سه پایگاه نظامی عربستان یورش بردندنیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سه پایگاه نظامی عربستان سعودی در منطقه الجابری یورش بردند و دو دستگاه خودرو را به آتش کشیدند.در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن نظامیان عربستان دسته جمعی از این پایگاهها فرار کردند.

خسارت شدید ۶۲ بیمارستان و سوء تغذیه ۲۱ میلیون شهروند یمنیشبکه المیادین / وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که اطلاعات رسمی در مورد ورود کمک های انسانی به یمن همانطور که «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد برای حل بحران یمن می گوید وجود ندارد.سخنگوی وزارت بهداشت یمن با اعلام این خبر افزود: حملات عربستان سعودی به یمن باعثتخریب ۱۱۵ مرکز بهداشتی در سرتاسر کشور شده است.وی خاطرنشان کرد: همچنین در این حملات به ۶۲ بیمارستان خسارت بسیاری وارد شده است. وزارت بهداشت یمن در ادامه اعلام کرد که ۲۱ میلیون شهروند یمنی از سوء تعذیه رنج می برند.گفته می شود هم اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه رنج می برند و ۵۰۰ هزار نفر از آنها به کمک های فوری نیاز دارند.