روز گذشته(سه شنبه) مردم تهران به احترام ۲۷۰ شهید دفاع مقدس قیام کردند. /این شهیدان مربوط به ۸ سال دفاع و مقاومت ملت ایران در برابر تجاوزگری " صدام حسین "، دیکتاتور مخلوع عراق با پشتیبانی آشکار کدخدای ظالم جهان(ایالات متحده امریکا) بودند. /از میان این شهدا ۱۷۵ نفر آن ها غواصانی بودند که در عملیات کربلای ۴ در منطقه " ابوفلوس " عراق به دست عوامل بعثی به اسارت درآمده و با دستان بسته زنده به گور شده بودند.

به گزارشمسلم پرس، جمعیت استقبال کننده به حدی زیاد بود که برنامه تشیع شهدا پنج ساعت به طول انجامید و اولین خودروی حامل شهدا حدود ساعت ۹ شب به معراج شهدای تهران(محل پایان مراسم) رسید.بنا به گزارشات در مسیر تشیع شهدا کاسبان و مغازه داران به احترام شهدا دست از فعالیت خود کشیده و با تعطیلی کسب و کار خود به خیل عظیم تشیع کنندگان پیوستند.

شعار های شرکت کنندگان نیز رنگ و بوی مقاومت در مذاکرات هسته ای را داشت.

تشیع کنندگان شهدا پلاکاردهایی با مضامینی چون «آب خوردن ما وابسته به یاحسین است نه تحریم»، «با دستان بسته مقاومت کردید، ما با دست باز چه کردیم»، «این سند جنایت کدخداست»، «عزت قابل مذاکره نیست حتی اگر دست های ما بسته باشد»، «خون شهیدان ما قابل اکسید نیست»، «تهدیدمان کنند، تحریمان کنند، لب تشنه جان دهیم، سازش نمی کنیم» و … به صورت گسترده در دستان خود حمل می کردند.

همچنین لحظه ای که کاروان تشیع شهدا از کنار سفارت انگلیس عبور کرد یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، سفارت انگلیس را محلی برای توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۸ عنوان کرده و تأکید کرد: " ما منتظر فرمان رهبر هستیم تا اسرائیل که هیچ کاخ سفید را روی سر ساکناش خراب کنیم. " در همین حال حاضران با شعار هایی از سخنان وی استقبال کردند.یکی از حاضران در این مراسم و در حالی که روی دست خود نوشته بود " غواص ها دیده اند که ما داریم غرق می شویم، خودشان را رساندند "، گفت: این روز ها ما بیشتر به شهدا احتیاج داریم، نه آن ها به ما. ما آمده ایم تا تلاشی که آن ها برای ما کرده اند را جبران کرده و از آن ها استقبال کنیم.

حجت الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران که در میان جمعیت تشیع کننده حضور داشت یه خبرنگاران گفت: ما بخش عظیمی از عزت، آزادی، سربلندی و عظمتی که امروز ایران اسلامی از آن برخوردار است را مدیون خون شهدا هستیم.

دکتر غلامعلی حداد عادل(نماینده پارلمانی مردم تهران) نیز در میان جمعیت شرکت کننده در این مراسم تصریح کرد:(این شهدا) می خواهند بگویند که ما پشتیبان شما هستیم، شما از استقلال ایران اسلامی دفاع کنید و اجازه ندهید تا آمریکا به بهانه مذاکرات(هسته ای) در امور ایران مداخله کند.

همچنین دکتر محمود احمدی نژاد که حضورش با استقبال گسترده مردم روبرو شده بود، گفت: این پیوستگی روحی و فرهنگی، ویژگی ملت ایران است که با انقلاب اسلامی و آرمان های آن گره خورده است، ریز و درشت هم نمی شناسد و همه هستند.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران: برخی نباید اخبار غلط را به دشمن بدهند و بگویند ما آب خوردن نداریم

فرمانده اسبق سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در مراسم تشیع ۲۷۰ شهید دفاع مقدس در تهران گفت: امیدارم خبرنگاران خارجی این فریادها را که صدای واقعی ملت ایران است به گوش جهانیان برسانند و بگویند که ایران یک قدم عقب نشینی نمی کند. این راه هم بگویم که برخی نباید اخبار غلط را به دشمن بدهند و بگویند ما آب خوردن نداریم و نمی توانیم سرپای خود بایستیم.(بیشتر بخوانید)

پیام رهبر انقلاب در پی تشییع پیکر مطهر شهدا با حضور حماسی مردم تهران
در پی تشییع باشکوه و غیرتمندانه‌ی پیکر مطهر ۲۷۰ شهید دوران دفاع مقدس با حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران پیام تقدیر و سپاس صادر کردند.متن پیام رهبر انقلاب اسلامی ایران به شرح زیر است:بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیمصلوات و سلام خدا بر شهیدان عزیز که مشعل توحید را با ایثار خود بر فراز میهن اسلامی برافروختند و صلوات و تحیات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که با ظهور و حضور خود این فروغ خاموش‌نشدنی را مدد رساندند و پرچم یادهای عزیز و گرانبها و ذخیره‌های معنوی امت را با شکوهی هر چه تمام‌تر در کشور برافراشتند.سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستم‌دیده‌ی شما و سلام بر ارواح طیبه و به رضوان الهی، بال گشوده‌ی شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید. و سپاس بی‌پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه‌های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردید‌ناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید. و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه و مسئولیت‌پذیر که خطاب لطیف الهی را به‌درستی می‌شناسید و می‌نیوشید و پاسخ می‌گویید. حضور پرمضمون امروز شما در تشییع این دردانه‌های به‌میهن‌بازگشته یکی از به‌یادماندنی‌ترین حوادثانقلاب است. رحمت خدا بر شما.و سپاس بی‌حد از خدای مالک دلها و سلام بی‌پایان بر حضرت بقیةالله روحی‌فداه که صاحب این ثروت عظیم است.
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاتهسیّد علی خامنه‌ای۲۶ خرداد۱۳۹۴