اقشار مختلف مردم افغانستان در اعتراض به جنایت دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور تظاهرات کرده و از سازمان های بین المللی خواستند تا در مقابل اقدامات سرکوبگرایانه دولت این میانمار علیه مسلمانان اقدام نمایند.

به گزارشمسلم پرس، صدها تن از مردم افغانستان روز جمعه در ولایات مختلف این کشور با برگزاری تظاهراتی ضمن اعلام همبستگی با مسلمانان میانمار، خشم خود را از سکوت سازمان ملل متحد در مقابل اقدامات سرکوبگرایانه دولت این کشور ابراز کردند.معترضان از سازمان ملل متحد، نهاد های مدافع حقوق بشر و سازمان همکاری های اسلامی خواستند تا در رابطه با بی عدالتی های کنونی در برابر مسلمانان میانمار، هر چه زودتر اقدام کند.آن‌ها در اعتراضات خود از حکومت وحدت ملی نیز خواستند تا در واکنش به جنایات حکومت میانمار علیه مسلمانان این کشور رابطه خود را با دولت «رانگون» قطع کند." فواد "، یکی از اهالی " کابل " در این تظاهرات گفت: " این جا می خواهیم اعتراض وپرسش های خود را به نهاد ها، ارگان های که برای حقوق بشر، آزادی و کرامت انسانی کار می کنند، برسانیم. این که اقلیت مسلمانان در میانمار در چنین وضعیت بسر می برند، چرا مایه نگرانی شان نیست. "وی افزود: " در واقع این اعتراض در برابر بنیاد گرایی بودیزم که در میانمار جریان دارد، اینان اعتراض دارند. "یکی اهالی " کندهار " نیز گفت: " تمامی مردم کندهار این خواست را از کفار دارند که ظلم را در برابر مسلمانان متوقف بسازید، قاتلان مسلمانان را محاکمه کنید و این بودائیان به محکمه جهانی حاضر شوند. "همچنین یکی دیگر از تظاهر کنندگان شهر " کندهار " گفت: " مسلمان در هر جای بنام مسلمان کشته می شود، این یک کار بسیار بد است. "«سنگر امیرزاده» رئیس شبکه فعالان جوان در امور اصلاحات و تغییر که در جمع معترضین حضور داشت گفت: عربستان سعودی متهم اصلی در فجایع میانمار علیه مسلمانان است و به همین دلیل تاکنون هیچ عکس‌العملی در قبل نسل‌کشی مسلمانان در این کشور از خود نشان نداده است.

لازم به ذکر است که سه شنبه گذشته(۱۸ جوزا / خرداد) نیز صدها دانشجوی دانشگاه کابل با تجمع در ورودی این دانشگاه، جنایات اخیر علیه مسلمانان میانمار را به شدت محکوم کردند.دانشجویان معترض ضمن حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار، از دولت افغانستان وجهان اسلام خواستند برای پایان یافتن قتل عام و آزار مسلمانان میانمار اقدام کنند.

تصاویری از تجمع دانشجویان دانشگاه کابل در محکومیت جنایت علیه مسلمانان میانمار: