«راشد الراشد»، فعال بحرینی گفت: خبرهای رسیده از پشت پرده حاکی از این است که جوانان بی تجربه تازه به منصب رسیده از خاندان آل سعود، سناریوی اعدام آیت الله نمر را در سالروز مرگ نایف(مصادف با ۲۵ رجب) در سر می‌پرورانند. البته با توجه به عدم برگزاری دادگاه استیناف و پس از آن دادگاه تجدیدنظر و تایید حکم توسط پادشاه، کمی این شایعات دور از عقل به نظر می‌رسد.

به گزارشMuslimPress،«راشد الراشد»، فعال بحرینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس به تشریح تحولات یمن و بحرین و اتفاقاتی که در حکومت آل سعود در جریان است، پرداخت.وی با اشاره به حمله نظامی رژیم آل سعود به یمن که تمام نگاه‌ها را به خود معطوف کرده و همه رسانه‌های جهان مشغول مخابره اخبار این جنگ نابرابر هستند، اظهار داشت: اکثریت قریب به اتفاق رسانه‌های بین‌المللی و عربی از سوی آل سعود تغذیه می‌شوند و متأسفانه صدای مظلومیت مردم یمن به گوش جهانیان رسانده نمی‌شود.الراشد افزود: در این بین رسانه‌های انگشت شماری هستند که برخلاف جهت رودخانه در حال شنا کردن هستند، ولی متاسفانه در برابر حجم سنگین شانتاژ خبری آل سعود و مزدورانشان خصوصاً در بین کشورهای اروپایی و آمریکایی صدای حق به گوش کسی نمی‌رسد. به جرأت می‌توان گفت که به جز شبکه‌های المنار‏، العالم، پرس‌تی‌وی و چند شبکه شیعه عراقی، باقی شبکه‌ها به ابزار دست آل سعود تبدیل شده‌اند.

احتمال اعدام شیخ نمروی به بحران یمن نیز اشاره کرد و گفت: سرگرم بودن جهانیان به اخبار جنگ یمن، نظام آل سعود در عربستان و آل خلیفه در بحرین را به جنایات بیشتر در این دو کشور سوق داده که موضوع آیت‌الله مجاهد شیخ نمر باقر النمر و صدور حکم اعدام برای وی یکی از آنهاست.این فعال بحرینی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۲ میلادی آیت الله شیخ نمر باقر النمر از رهبران شیعیان منطقه شرقیه در عربستان، پس از اصابت چهار گلوله به پا، توسط نظامیان آل سعود بازداشت و به زندان منتقل شد، افزود: مهرماه سال ۹۳ بود که بیدادگاه آل سعود آیت الله نمر را به اعدام محکوم کرد. حکمی که با واکنش گسترده مراجع تقلید، علما، ملت‌های مختلف و سازمان‌های حقوق بشری و دولت‌ها و … روبرو شد و از آن زمان تا به امروز حکم دادگاه در انتظار برگزاری دادگاه استیناف و دادگاه عالی و پس از آن تایید پادشاه عربستان مانده است.الراشد ادامه داد: اما پس از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق عربستان و رسیدن سلمان بن عبدالعزیز به این پست و خصوصاً پس از تغییرات گسترده‌ای که اخیراً در پست‌های حساس حکومتی صورت گرفت و قدرت گرفتن جناح تندرو و علی الخصوص رسیدن محمد بن نایف به مقام ولیعهدی و ادغام دیوان ملکی و دیوان ولیعهد، امر به گونه‌ای پیش رفته که خطر اجرای فوری حکم هر لحظه بیشتر احساس می‌شود. چرا که محمد بن نایف خود یکی از بزرگترین دشمنان آیت الله نمر باقر النمر می‌باشد که پس از مرگ پدرش(نایف بن عبدالعزیر، ولیعهد و وزیر کشور سابق عربستان) و خوشحالی مردم منطقه شرقیه از این واقعه، کینه شدید از آیت الله نمر باقر النمر به دل گرفته است.وی افزود: خبرهای رسیده از پشت پرده حاکی از این است که جوانان بی تجربه تازه به منصب رسیده از خاندان آل سعود، سناریوی اعدام آیت الله نمر را در سالروز مرگ نایف(مصادف با ۲۵ رجب) در سر می‌پرورانند. البته با توجه به عدم برگزاری دادگاه استیناف و پس از آن دادگاه تجدیدنظر و تایید حکم توسط پادشاه، کمی این شایعات دور از عقل به نظر می‌رسد، اما سبعیت و بی تدبیری این جوانان تازه به مصدر حکم رسیده هرگونه اقدام فوری از سوی آنان را محتمل می‌کند.

بحرین؛ زندانیان مظلوم در بند آل خلیفهالراشد ادامه داد: از سوی دیگر متاسفانه قیام مردم مظلوم بحرین بر علیه آل خلیفه و نیروهای اشغالگر آل سعود تقریباً به کلی از یاد رسانه‌ها رفته است. از حدود ۲ ماه پیش زندانیان در بند آل خلیفه در زندان با شدیدترین شکنجه‌های روحی و جسمی روبرو شده‌اند. زندانیان در گرمای طاقت فرسای بحرین بیش از دو ماه است که در فضای باز و زیر آسمان نگهداری می‌شوند. البته مدت کوتاهی است که چادرهایی در محوطه زندان نصب شده است، اما زندانیان مظلوم از ابتدایی‌ترین امکانات بهداشتی هم محرومند.وی با بیان اینکه روزهای زیادی است که پس از شکنجه‌های شدید که آثار جراحات آن بر بدن‌های آنان مشهود است، اجازه هیچ‌گونه استحمامی را ندارند، اظهار داشت: برنامه روزانه آنان تحمل سختترین شکنجه‌های روحی و جسمی است. از ضرب و جرح با باتوم و کابل و … تا تجاوز جنسی به زندانیان در مقابل دیدگان بقیه اسرا، زندانیان اکثراً با کمترین پوشش در محوطه رها شده‌اند و گاهاً آنان را به عریان شدن در مقابل یکدیگر مجبور می‌کنند.این فعال بحرینی خاطرنشان کرد: بعضی از زندانیان به قدری از ناحیه سر مورد شکنجه قرار گرفته‌اند که حافظه آنان دچار اختلال شده و در ملاقات با خانواده‌ خود از شناسایی افراد خانواده نیز عاجز بوده‌اند.وی گفت: ‌جزئیاتی که از نحوه شکنجه و نگهداری زندانیان در این زندان به گوش می‌رسد به قدری دردناک است که از بازگو کردن آن عاجزم.