تیم ملی والیبال افغانستان از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که قرار است ۹ تا ۱۷ اسد / مرداد به میزبانی ایران در تهران برگزار شود، انصراف داد.


به گزارشمسلم پرسو به نقل از روزنامه ۸ صبح،تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی افغانستان از حضور در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا انصراف داد.
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ۹ تا ۱۷ اسد / مرداد به میزبانی ایران در تهران برگزار می‌شود. در این رقابت‌ها ۱۷ تیم شرکت خواهند کرد و قرعه‌کشی این رقابت‌ها روز دوم ماه ثور با حضور دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار خواهد شد.
پیش از این قرار بود این رقابت‌ها با حضور ۱۹ تیم برگزار شود که تیم‌های لبنان، فیلیپین و افغانستان از حضور در این مسابقات انصراف دادند و درخواست تیم بحرین نیز برای شرکت پذیرفته شد تا در نهایت قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۵ با ۱۷ تیم انجام شود.
این رقابت‌ها در چهار گروه(یک گروه پنج تیمی و سه گروه چهار تیمی) والیبال برگزار خواهد شد.
کویت، عمان، قطر، هند، ایران، قزاقستان، پاکستان، سریلانکا، ترکمنستان، چین، تایوان، جاپان، کوریای ‌جنوبی، تایلند، ویتنام، بحرین و استرالیا ۱۷ تیم شرکت کننده در هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۵ هستند.
بر اساس قوانین کنفدراسیون والیبال آسیا در هر رده سنی قهرمانی این قاره تنها ۱۶ تیم می‌توانند شرکت کنند، مگر این‌که کشور میزبان تعداد بیشتر را بپذیرد که فدراسیون والیبال ایران با این تعداد تیم(۱۷) موافقت کرده است.