تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی مردان جهان موفق به شکست تیم مدعی ایتالیا شد تا نخستین گام در این رقابت ها را با اقتدار برداشته باشد.

مسابقات گروه چهارم والیبال قهرمانی مردان جهان در شهر کراکوف لهستان آغاز شد و تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار این گروه به مصاف ایتالیا رفت.

شاگردان اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسیدند تا سه امتیاز شیرین در آغاز رقابت های جهانی از حریف مدعی خود به دست آورند.

ملی پوشان ایران در ست نخست این دیدار ۲۵ بر ۱۶ ایتالیا را مغلوب کردند اما در ست دوم ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شدند. بلند قامتان والیبال ایران در ست های سوم و چهارم نیز با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند تا در نهایت سه بر یک تیم پیروز این مسابقه باشند.

ملی پوشان والیبال ایران با پیروزی در این دیدار، شکست دیدار رده بندی لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ در فلورانس ایتالیا را نیز جبران کردند.

با توجه به اینکه تیم های ایران و ایتالیا در صورت صعود به مرحله دوم رقابت های قهرمانی جهان با هم همگروه خواهند بود، سه امتیاز این مسابقه ارزش ۶ امتیاز دارد، زیرا در مرحله دوم نیز این پیروزی برای ایران دوباره محسوب خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران پنجمین حضور خود در مسابقات قهرمانی مردان جهان را تجربه می کند و در دور مقدماتی سه دوره این رقابت ها با تیم ایتالیا هم گروه بوده است.