شرکت AMD در لیست محافظه‌کارانه خود مربوط به فعالیت‌‌های آتی نام پردازنده‌های جدیدی که قرار است طی ۱۲ ماه آینده وارد بازار جهانی شوند را منتشر کرده است که البته جزییات مربوط به این پردازنده‌ها اعلام نشده است.

با این وجود، اسناد ارسال شده از سوی این شرکت به مراکز توسعه دهنده نرم‌افزار جزییات کامل پردازنده‌های جدید AMD را شامل می‌شود و نشان داده است که این پردازنده‌ها چگونه فعالیت می‌کنند.

شرکت AMD در کنار پردازنده Kaveri که از مدت‌ها قبل احتمال ورود آن به بازار وجود داشت، Software Optimization Guide جدید خود را برای میکروساختار جدید Bulldozer عرضه کرده است.

این طور که در اسناد ۱۹۷ صفحه‌ای AMD مشخص شده است، این شرکت کالیفرنیایی که از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه محسوب می‌شود روی مدل ۳۰h از سری پردازنده‌های Family ۱۵h کار می‌کند.

طبق این اسناد گفته می‌شود که مدل ۳Fh از این پردازنده در دو شکل متفاوت و همراه با ۸ هسته و ۱۶ هسته پردازشگر به دست کاربران جهانی می‌رسد.

این پردازنده ۱۶ هسته‌ای AMD به گونه‌ای طراحی شده است که روی یک تراشه واحد از جنس سیلیکون ۱۶ هسته پردازشگر مجزا از نوع x۸۶ به کار رفته است. قرار است این پردازنده جدید طی یک سال آینده وارد بازار شود.