رییس کمیته بین المللی المپیک(IOC) در آستانه سفر به برزیل به منظور ارزیابی آمادگی این کشور برای برگزاری المپیک ۲۰۱۶، هشدار داد که کمیته برگزاری بازی های ریو دیگر زمانی برای از دست دادن ندارد.
به گزارش رویترز، برزیل در چند سال آینده میزبانی بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان یعنی جام جهانی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ را بر عهده خواهد داشت.
به همین منظور توماس باخ رییس IOC که طی هفته های آتی برای بازدید از مراحل پیشرفت برزیل راهی این کشور می شود، در این باره گفته است: در تلاش برای آماده سازی برزیل، حتی یک لحظه را هم نباید از دست داد.
باخ قرار است تا قبل از فوریه به برزیل سفر کرده و برای کمک به دولت و مسوولان برگزاری المپیک ریو، با دیلما روسف رییس جمهوری این کشور دیدار کند.
وی با اشاره به اینکه تا کنون بارها از مسوولان کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو خواسته شده است به کار خود در این زمینه سرعت بدهند، اظهار داشت: همکاری بین نهادهای مختلف برای موفقیت ریو حیاتی خواهد بود.
برزیل که برای تکمیل پروژه های جام جهانی سال آینده نیز دچار مشکل شده است، با توجه به سه سال مانده به المپیک ۲۰۱۶ هنوز بودجه این بازی ها نهایی نشده است.