ستاره پرتغالی رئال مادرید با ابراز رضایت از فرمی که در فصل جاری داشته است، حاضر نشد بر جنجالی که رئیس فیفا با مقایسه وی با لیونل مسی به راه انداخت دامن بزند.
پس از دریافت جایزه آلفردو دی استفانو از سوی نشریه مارکا به عنوان بهترین بازیکن لالیگا در فصل گذشته، کریستیانو رونالدو که امسال به عنوان یکی از نامزدهای اصلی کسب توپ طلای فیفا نیز محسوب می‌شود، اعلام کرد در حال سپری کردن یکی از بهترین شروع‌‌های خود در لیگ طی دوران بازیگری‌اش است.
رونالدو اظهار داشت: بله درست است. من در حال گذر از یک دوره فوق‌العاده هستم و فکر می‌کنم که این بهترین شروعی است که در حرفه‌ام داشته‌ام اما در عین حال حس می‌کنم که در چند سال اخیر در سطح بسیار بالایی بازی کرده‌ام. رونالدو با ابراز خوشبینی نسبت به آینده تیمش در این فصل از رقابت‌ها اظهار داشت: فکر می‌کنم رئال مادرید این فصل بسیار قوی به نظر می‌رسد. ما به تدریج در حال پیشرفت هستیم و کارمان را خوب انجام می‌دهیم. من هم می‌خواهم به تیمم کمک کنم تا اطمینان حاصل کنیم که در انتهای فصل در صدر جدول یا نزدیک آن هستیم. ما احساس قدرت می‌کنیم، اعتمادبه‌نفس داریم و می‌خواهیم به این روند ادامه دهیم. دستورالعمل رسیدن به موفقیت ساده است: «سختکوشی و حفظ تمرکز در تمرینات و بازی‌ها». در میان این‌ها سختکوشی اهمیت بسیار زیادی دارد. ستاره پرتغالی رئال مادرید سپس به وضعیت جسمانی خود و مصدومیت اخیرش اشاره داشت و تصریح کرد: من دیگر مصدوم نیست و آماده شده‌ام. در واقع از چند روز پیش از این هم آماده بودم. اگر بازی اخیر (رئال - وایادولید) را هم از دست دادم به این خاطر بود که نمی‌خواستم ریسک و عجله کنم اما برای بازی بعدی آماده خواهم بود. هدف‌های رونالدو در فصل پیش رو چیست. او در پاسخ به این سئوال هم اظهار داشت: باید قدر فرصت‌هایی که به دست می‌آوریم به بدانیم.در حال حاضر تمرکز من روی بازی برای رئال مادرید است و می‌خواهیم لیگ و لیگ قهرمانان اروپا را ببریم که البته این‌ها برای باشگاهی در حد و اندازه رئال مادرید باید هر سال هدف اصلی باشد. در مورد تیم ملی پرتغال هم باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد زمانی که جام جهانی از راه برسد. رونالدو در ادامه به سئوالی درباره اظهارات اخیر سپ بلاتر و اینکه آیا قصد دارد به او پاسخ بدهد یا خیر جواب داد. گفته شده که بلاتر پس از اظهارات جنجالی‌اش درباره ستاره پرتغالی رئال مادرید و مقایسه او با لیونل مسی می‌خواهد با این بازیکن تماس بگیرد. رونالدو در این خصوص هم تصریح کرد: من اصلاً تلفن ندارم. منشی‌ام دارد اما من ندارم. من اصلاً از تلفن استفاده نمی‌کنم./