خانم هایی که در سه ماه اول بارداری هستند باید قرص سرماخوردگی را با احتیاط و مشورت پزشک مصرف کنند چون وجود آنتی هیستامین ها در این دارو می تواند اثر کم هوشی بر جنین بگذارد. پزشکان  در خصوص ترکیبات قرص سرماخوردگی می گویند: آدلت کلد مرکب از سه داروی استامینوفن،ضداحتقان و آنتی هیستامین است.
قرص سرماخوردگی به ندرت با داروهای دیگر تداخل پیدا می کند ولی بهتر است با بعضی از داروهای اعصاب نظیر دیازپام و اگزازپام همزمان مصرف نشود چون باعثتشدید خواب آلودگی می شود.
خانمهایی که در سه ماهه اول بارداری هستند بهتر است با احتیاط و زیر نظر پزشک این دارو را مصرف کنند چون وجود آنتی هیستامین ها در این قرص می تواند اثر کم هوشی بر جنین بگذارد و استامینوفن ساده که هم ضد درد است و هم ضد تب در این دوران جایگزین خوبی است، همچنین کسانی که ناراحتی معده دارند باید با مشورت پزشک قرص سرماخوردگی و مسکن ها را مصرف کنند.
همچنین تفاوت کلداستاپ و آدلت کلد در این است که در کلداستاپ به دلیل داشتن ایبوپروفن حالت تسکینی بیشتر است به دلیل داشتن ایبوپروفن حالت تسکینی بیشتر است همینطور کلداستاپ جای دو آنتی هیستامین حاوی یک آنتی هیستامین است.
در پایان توصیه می شود به کسانی که در مراحل اولیه سرماخوردگی هستند پرهیز غذایی را فراموش نکنند و اجتناب از غذاهای سرخ شده و چرب، آب یخ و میوه های معطر مانند خربزه، انگور و خیار بهترین راه کار است اما اگر سرماخوردگی تشدید پیدا کرد باید به پزشک مراجعه کنند چون در غیر این صورت امکان دارد ویروس خود را مخفی کند و دوباره به شکل قوی تر ظاهر شود و به مراتب درمان هم باید قوی تر شود. /