ارتش سوریه هشدار داد که در قبال پیشروی نیروهای ترکیه و متحدانش به سوی شرق یا شمال شهر حلب ساکت نخواهد ماند و جواب دندان شکنی به نظامیان تُرک خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، به نقل از رویترز، ارتش سوریه هشدار داد که در قبال پیشروی نیروهای ترکیه و متحدانش به سوی شرق یا شمال شهر حلب ساکت نخواهد ماند و جواب دندان شکنی به نظامیان تُرک خواهد داد.

ارتش سوریه اعلام کرد: «شرق و شمال حلب خط قرمز دولت سوریه است و ترکیه به هیچ بهانه ای نمی تواند به این بخش ها نزدیک شود». 

ترکیه با پشتیبانی گروه تروریستی ارتش آزاد سوریه از اواخر اوت 2016 عملیاتی نظامی را به نام سپر فرات در خاک سوریه اجراء می کند و هدفش جلوگیری از نزدیک شدن کُردهای مسلح یا داعش به مرزهایش است. 

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، نیز امروز اعلام کرد که آنکارا به عملیات خود در داخل سوریه پایان نخواهد داد؛ زیرا یک بالگرد که معتقدیم متعلق به ارتش سوریه است ، گروهی از مخالفان سوریِ مسلحِ تحت حمایت ترکیه را به گلوله بسته استه است. 

وزیر خارجه ترکیه افزود: «عملیات ارتش ترکیه برای پاکسازی مرزهای کشور خود از نیروهای داعش تا زمان سیطرۀ مخالفان سوریِ تحت حمایت آنکارا بر شهر "باب" سوریه ادامه خواهد یافت».

منبع: العالم